Top

Tekirdağ Petek Temizleme

Evinizdeki Kombi cihazlarından sonra  konforlu tasarruflu ısınmayı sağlayan kalorifer tesisatınız ve peteklerinizdir.Evinizin çeşitli yerlerinden bulunan petekleriniz zaman içerisinde ısı kayıplarına neden olmakta olup,karşınıza ısınma sorunlarını çıkarmaktadır.                                                             

NEDEN PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRMALIYIM?
                                                                           
   Kombi cihazlarınız ve kalorifer tesisatınız ile petekleriniz kapalı devre ısıtma sistemidir. Kapalı devre ısıtma sistemi yani tesisatıza 1 defa su basarsınız aynı su ile senelerce ısınma ihtiyacınız karşılarsınız. Fakat tesisat içerisindeki su zaman içerisinde çamurlaşma,tortulaşma ve kireçlenmelere sebep olmaktadır.Bu oluşan kireç,tortu,çamur zaman ile petekleriniz de tesisatınız da ısı kayıplarına kombinizde ise arızalara yol açmaktadır. Neden petek temizliği yaptırmalıyım sorusuna bir ÖRNEK verecek olursak Evinizdeki kettle yada çaydanlığınızda sürekli su kaynatın ve bir süre sonra çaydanlığınız yada kettlenizın dibinde bir kalıp oluşaçak ve kaynatmış olduğunuz suda tortular göreceksinizdir.İşte bu tortular ve kireçler tesisat ve peteklerinizde ısı kaybına sebep olup cihazınız arıza yapmasına neden olur.                                                                                                                       
PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRMAM GEREKTİĞİNİ NASIL ANLARIM?                                             
 Petek temizliği yaptırmanız gerektiğini 2 şekilde anlayabilirsiniz;
  • Peteklerinizi yarıdan altı soğuk yarıdan üsütü sıcaksa 
  • Kombinizi  50 İLE 60 derecede 30 dk çalıştırdıktan sonra kombinize en uzaktaki son 2 peteğinizde ısı yok yada çok az ısı varsa tesisatınız ve radyatörlerinizin temizliğe ihtiyacı vardır.   


PETEK TEMZİLİĞİNİ NASIL YAPIYORSUNUZ? 
Petek temizliğini müşteri randevusu oluşturulduktan sonra 2 saat içerisinde hizmet alabiliyorsunuz. Konusunda uzaman personelimiz ilk önce evinize geldikten sonra cihazınızı çalıştırıp,gerekli petek ölçümlerini yaptıktan sonra sorunuzun peteklerden mi yoksa kombinizden mi olduğunun tespiti yapılır. Ölçümler sonunda petek temizliğine ihtiyacınız olduğu tespit edildiğinde kombinizin altında yada banyodaki havlupanınızdan makina bağlanır; önce tesisatınızdaki pis su makina ile boşaltılır. Ardından tesisatınıza temiz su ve TEMİZLEYİCİ KİMYASAL basılıp 30-45 dk arası yıkama yapılır.                                                                                                                                   Yıkama yapıldıktan sonra kimyasallı su boşaltılıp,temiz su ile 30 dk durulama işlemi yapılıp,tesisatınızın içerisinde temizleyici kimyasal kalmaması peteklerinizi ve kombinizde tekrardan kireç,tortu,çamurlaşmayı önlemek için KORUCUYUCU KİMYASAL ilave edilip tesisatınıza tekrarda  temiz su basılır. Petek havaları alınıp,ilave edilen temiz su dan numune alınır PH DEĞERİ ölçülüp cihazını çalıştırılır. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra servis formunuz imzalanıp,temizlik işlemi tamamlanmış olur. 

PETEK TEMİZLİĞİ YAPILIRKEN EVİM BATACAK MI?
Petek temizliği işlemi basınçlı makinalar ile tek bir noktadan bağlantı yapılarak yapılmaktadır.Eviniz de en uygun yerler genelde kombinizin bulunduğu alan yada banyonuzdaki havlupanınızdır.Buralardan bağlantı yapılıp tek bir noktadan oda oda gezmeden yada petekleriniz sökülmeden temizlik işlemi yapılır. Kısacası petek temizliği esnasında evinizde herhangi bir batma sökme takma işlemleri yapılmayacaktır.


Tekirdağ Kombi Servisi olarak Tekirdağ ve tüm ilçelerinde petek temizlik işlemlerinizi firmamıza güven ile yaptırabilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin servisimiz ile iletişime geçiniz.
Tekirdağ Petek Temizleme
Bu sayfayı paylaş: