Top

Kombi Ateşleme Sorunu

Kombi Ateşleme Sorunu

Kombi Ateşleme Sorunu

Kombim Neden Ateşleme Yapmaz?
Kombileriniz de herhangi bir ateşleme sorunu ile karşılaştığınızda servis aramadan önce dairenizdeki ocağınız da gaz olup olmadığını kontrol etmelisiniz.Şayet ocağınızda gaz var ise kombinizde herhangi bir parçasında arıza mevcuttur.Tekirdağ Kombi Servisi olarak Tekirdağ il ve ilçelerinde 7/24 en uygun fiyat orjinal yedek parça ve 1 yıl servis garantisi ile hizmetinizdeyiz.

Kombi Kullanıcısı Olarak Neler Yapabilirim?
  • Öncelikle dış kapınızda gaz saatinizin orada bulunan vana kombi ve ocağınızın yanlarında ki gaz kesme vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz.                       
  • Dairenizde doğalgaz ile çalışan mutfak ocağınız var ise gaz olup olmadığını bu cihazınızdan konrol ediniz.                                       
  • Ocağınız da gaz var ise kombinize reset işlemi uygulayınız.Marka ve modele göre reset işlemi kimi cihazlar da tuşa 1 defa bastığınızda kimi cihazlarda tuşa 3 saniye basılı tuttuğunuzda gerçekleşmektedir. Reset işlemi yaptıktan sonra cihazınız hala ateşleme yapmıyor ise Tekirdağ Kombi Servisi 0282 293 33 43 nolu Müşteri Hizmetlerini arayarak servis talebide bulunabilirsiniz.

Kombimde Ateşleme Sorunum Neden Kaynaklanır?
Kombi cihazınızın ANAKARTI,GAZ VALFİ ATEŞLEME ELEKTROTU,YADA İYONİZASYON ELEKTROTUNDAN biri veya birkaç parçasından dolayı ateşleme sorunu yaşayabilirsiniz.

Kombi Markalarında Ateşeleme Sorunu Arıza Kodları

AİRFEL     Modele bağlı olarak ekranda; bC, 10, C1 33, E01, E04/E18 belirebilir, ledli model Airfel kombilerde; kırmızı ışık ya da 40 ve 70 Ledi yanabilir.
ALARKO   Modeline bağlı olarak ekranda; E01, F4, 0.1 belirebilir. Alarko ledli model kombilerde; 80 ledi yanıp sönebilir.
ARÇELİK  Modele bağlı ekranda ya E01 ya da A01 arıza kodu belirir.
ARİSTON  Modele bağlı olarak ekranda; 501, A01 arıza kodu belirir. Ledli modellerde; alev üzerine x işareti olan led yanabilir ya da kırmızı led yanabilir.
BAYMAK   Modele bağlı olarak ekranda; E01 arızası, A01, E133 arıza kodu çıkabilir. Ledli modellerde 30 ledi yanıp sönüyor ya da NEON1 kapalı, NEON2 açık olabilir.
BEKO        Genel modellerde ekranda E01 arıza kodu belirir
BOSCH      Modele bağlı ekranda EA arıza kodu belirir. Ledli modellerde Reset+60°C ışığı yanar veya 50°C ledi yanar.
BUDERUS  Genel modellerde ekranda; 6A Arıza Kodu, 3 arıza kodu belirir. Ledi model Buderus kombilerde ise; 2.led yanıp sönüyor 3.led yanmıyorsa cihaz ateşleme yapmıyor demektir.
DEMİRDÖKÜM Genel modellere bağlı olarak ekranda; F04 (F4), F28, F1, F01 (F1) hata kodu belirebilir. Ledli model Demirdöküm kombilerde ise; 80 ledi veya 90 Ledi yanıp sönüyor ise cihaz ateşleme yapmaz.
ECA           Modele bağlı olarak ekranda; Er 15, 04, F4, EA, E1 arıza kodlarından biri belirebilir. Ledli kombilerde; 2.led (L4) yanıyor veya 50°C ledi yanıyor ise cihaz ateşleme sorunu yaşatıyor demektir.
FERROLİ   Modele bağlı olarak ekranda; A01 hata kodu, F1 arıza kodu belirir. Ledli modellerde ise; kırmızı ışık hızlı yanıp sönüyor ise cihaz ateşleme yapmıyor demektir.
İMMERGAS  Modellere göre ekranda ya 01 arızası ya da E01 arıza kodu belirmektedir.
MAKTEK       Genel modellerde ekranda E01 arıza kodu belirmektedir.
PROTHERM  Modellere göre ekranda; F4, F1, F04 arıza kodlarından biri belirebilir. Cihaz ledli olup 70 Ledi yanıp sönüyor ise cihaz ateşleme yapmaz.
VAİLLANT    Modellere göre ekranda F28 arıza kodu belirebilir. Cihaz ledli ise kırmızı ışık yanabilir ya da alev üzerine x işareti olan düğme yanabilir.

VİESSMANN Genel modellerde ekranda F4 arıza kodu belirmektedir.

Bu sayfayı paylaş: